کورتنی مونرو، ۴۶ ساله مدیرعامل بخش آمریکای شبکه های تلویزیونی نشنال جئوگرافیک است. پیش از پیوستن به شبکه نشنال جئوگرافیک، او برای ۱۳ سال در واحد مارکتینگ شبکه HBO کار می کرد. او در پاسخ به این سوال که: «از کجا متوجه می شوید چه زمانی باید کارتان را ترک کنید؟» چنین پاسخ می دهد:

من با سه، چهار نفر از همکارانم در HBO قرار گذاشته بودیم که اگر زمانی که باید سازمان را ترک کنیم فرا رسید و ما خودمان متوجه آن نبودیم، به یکدیگر این موضوع را بگوییم.

من موارد زیادی را دیده ام که افراد در یک شرکت بیش از اندازه مانده اند. خیلی ساده این اتفاق میفتد و شما باید مسیر شغلی تان را خوب مدیریت کنید تا از این اتفاق اجتناب کنید. باید از خودتان این سوالات را بپرسید:«آیا من هنوز اینجا چیز یاد می گیرم؟» «آیا کار من هنوز چالشی دارد؟» «آیا هنوز تغییری به وجود می آورم؟» «آیا هنوز ارزش افزوده ای ایجاد می کنم که شخص دیگری نمی تواند به وجود آورد؟» اگر پاسخ این سوالات «نه» است، با خودتان روراست باشید. پاسخ به این سوالات اینقدر سخت نیست که پرسیدن سوالات از خودتان. من فکر می کنم شما باید هر ۵ سال یک بار این کار را انجام دهید.

من خیلی از ترک کردن HBO می ترسیدم. متقاعد شده بودم که هیچوقت نمی توانم چنان تجربه ای داشته باشم. فکر می کردم هر شغلی بعد از آن داشته باشم، کمتر دوستش خواهم داشت و باید با این واقعیت کنار بیایم. این موضوع که آن تجربه تکرار نخواهد شد، درست بود ولی اینکه دیگر شغلی که آنقدر دوستش داشته بشم یا از آن انرژی بگیرم را نخواهم یافت، فکر اشتباهی بود. شغل بعدی من یک تجربه متفاوت بود، ولی من کمتر دوستش نداشتم.

منبع